Novinka mezi skeletovými bruslemi K2 Grid a Surge

Známá sportovní značka K2 po dlouhé době přichází s úplnou novinkou. Jsou jí první inline kolečkové brusle s pevným skeletem (hard boot) od této značky. Jaké novinky přináší a jaké jsou rozdíly mezi modelovými řadami K2 Surge a Grid pro rok 2024?

Jak je u značky K2 zvykem i u těchto bruslí se zaměřili na maximální komfort při jízdě, můžete se tak těšit na maximálně pohodlné, výkonné a stylové brusle využitelné pro všechny styly jízdy freeskate, freeride, urban, slalom i fitness. Celkem se jedná o 6 nových modelů skeletových bruslí, z toho 3 prémiové.

K2 Grid

Jaké jsou největší rozdíly mezi K2 Surge a K2 Grid? 

K2 Grid je řada, sestavená s prémiovými komponenty a obohacena o nové technologie. K2 Surge pak využívá stejného tvaru skeletu a díky běžnějším komponentům je dostupnější variantou. Liner K2 v modelech Surge je měkký, poddajný a komfortní od prvního obutí. Liner Intuition použitý v modelech Grid je naopak pevný, anatomicky tvarovaný, tepelně dotvarovatelný a poskytuje další pevnou oporu. Intuition liner tak ocení všichni, kteří potřebují pevnější brusli a Ti, kteří budou provádět triky (skákání, sjezdy schodů atd.) naopak v lineru K2 si užijete maximální pohodlí od samého počátku a nedodává tolik opory. 

Tip: Nefandíte barvám řady Grid? V rámci balení je brzda, inbus a černé tkaničky i černé plastové kryty ke cuffovému šroubu. Z barevných urbanových bruslí tak během chviličky uděláte elegantní freeskate brusle.

 

Srovnání modelových řad K2 Surge a K2 Grid

Hlavní rozdíly v modelových řadách skeletových bruslí K2:

Kolečkové brusle K2 Grid (80, 90 rockering, 110)

Shell (skelet)

Odolný nylonový

Cuff (horní manžeta)

Nastavitelný - Flex Lock; Nylon

Liner (vnitřní botička)

Intuition; tepelně tvarovatelný

Frame (rám)

Hliníkový 6061 obráběný

 

nastavitelný (více možností)

Šrouby

Hliníkové se závitem do rámu

Ložiska

ILQ 9

Brzda

v balení, odnímatelná

 

Kolečkové brusle K2 Surge (80, 84, 100)

Shell (skelet)

Polypropylenový kompozit

Cuff (horní manžeta)

Termoplastický elastomer (TPE)

Liner (vnitřní botička)

K2

Frame (rám)

Hliníkový 6061 litý

 

nastavitelný (v menším rozsahu)

Šrouby

Ocelové duté se závitem do rámu

Ložiska

ILQ 5 / ILQ 7

Brzda

ano

 K2 Surge (2)

Na co se můžete těšit u všech modelů?

Obě modelové řady využívají stejnou formu u všech se tedy můžete těšit na soustavu odvětrávacích kanálků (Vortech), která má chodidla ochlazovat a udržovat je tak v suchu. Skelet je zároveň poměrně otevřený a minimalizuje tak možné tlakové body - hodí se tedy i pro bruslaře s vyšší klenbou/ nártem. Dále jsou všechny rámy uchyceny pomocí šroubů a standardního montážního systému 165 mm. Rámy je tak možné nastavit přímo na nohu jezdce, případně snadno vyměnit. V neposlední řadě je u všech modelů využito rychloutahování vnitřní botičky (speed lacing), které utáhne liner samostatně a přizpůsobí ho tak ještě více noze.

K2 Surge (3)

Jaké velikosti koleček mají nové modely K2 Grid a Surge?

Skeletové brusle od K2 mají 6 nových rámů, u kterých můžete vybírat z 5 velikostí koleček. Vhodné kolečkové inline brusle tak nyní u K2 najdete na všechny styly jízdy (freeskate, freestyle, urban, slalom či fitness). Obě modelové řady mají rám s kolečky 80 mm, následuje Surge 84, Grid 90 vybaven rockeringem pro větší obratnost, Surge 100 a Grid 110. Je tedy jen na Vás, které Vašemu stylu sednou lépe.

K2 Surge

Lze rámy u K2 skeletových bruslí měnit a nastavit?

Ano, u těchto modelových řad (Grid, Surge) je použit klasický montážní systém 165 mm, který umožňuje jak posun rámu - předcházet postoji do O/X, tak snadnou výměnu rámu za jiný. Modelová řada Grid má větší rozsah v posunu rámu.

Lze na brusle K2 dát jiná kolečka?

Ano, značka bruslí neovlivňuje jaká kolečka lze použít. I do bruslí K2 tak můžete dát například prémiová kolečka značky Undercover.

Lze osadit freeskate K2 brzdou?

Ano, brzda je součástí balení řady K2 Grid i Surge.

Jakou zvolit velikost K2 Surge a Grid?

Velikost volte co nejbližší své délce nohy - MONDO POINT, způsob měření najdete na fotografii u každého modelu bruslí spolu s tabulkou. Případně v tomto článku - jak správně změřit nohu do bruslí. Skelet těchto modelů je prostorný a není potřeba počítat s nadměrkem nad rámec tabulky velikostí. Řiďte se tedy délkou nohy. Rádi Vám též s výběrem správné velikosti pomůžeme.

Jaký model freeskate bruslí K2 zvolit?

Pevná skeletová bota s rámem a kolečky 4 x 80 mm poskytuje pevnou oporu a dobrou stabilitu, proto se hodí začátečníkům i pokročilým pro freeskate jízdu, kde jsou 80 mm kolečka klasikou. 
 
Pevná skeletová bota s rámem a kolečky 4 x 84 mm poskytuje pevnou oporu a dobrou stabilitu, využijí je začátečníci i pokročilý. Delší rám je méně obratný, ale lépe vede a hodí se pro jízdu na stezce.
 

Tip: Při konečném výběru bude hrát roli délka rámu 243, 255 a 260 mm, kdy delší rámy jsou méně obratné, ale lépe vedou. Rozhodující tedy je požadovaný styl jízdy a zohlednit byste měli i délku Vašeho chodidla. Nezanedbatelné je také použití prémiových komponentů u kolečkových inline bruslí Grid 80. V neposlední řadě se lze rozhodovat dle odlišného designu.

Skeletové brusle s 90 mm kolečky a rámem s rockeringem jsou rychlé, obratné a lépe překonávají nerovnosti. Modelová řada Grid je složena z nadstandardních komponentů. Rám má délku 273 mm. Díky rockeringu je však obratnější než klasické rámy stejné délky.
 
Skeletové brusle s nejmenší používanou velikostí koleček u Triskate. S prodlouženou délkou rámu 265 mm mají dobrou předozadní stabilitu. Vzhledem k použitým kolečkům lépe překonávají nerovnosti a zároveň si zachovávají slušnou stabilitu. Jsou to nejstabilnější brusle z kategorie Triskate K2.
 
Skeletové brusle Grid 110 využívají rám 3 x 110 mm, což je neuniverzálnější rám v kategorii Triskate. Kolečka dobře zvládají nerovnosti a rám vede a zároveň si i zachovává dobrou obratnost, je tak ideální pro fitness jízdu a všechny, co hledají brusle s dostatečnou oporou. Tento model navíc využívá prémiových komponentů a tak si jízdu užijete na maximum.


Skeletové brusle K2 jsme měli možnost vyzkoušet již v roce 2023 (první testovací páry) a jízdu na nich jsme si vážně užili. Proto nebylo pochyb o tom, zda je zařadíme do naší nabídky osvědčených bruslí. Nyní si je můžete vyzkoušet a užít i Vy!

 

 

Článek - Jak vybrat ty správné kolečkové brusle?

Zpět na přehled všech článků.

 

 

#hardboot #K2skate #newK2 #novinka2024