Trinity - revoluční uchycení

Ptáte se, co je systém uchycení Trinity? Proč by toto uchycení rámu mělo být tak revoluční? Jaké má Trinity výhody? Je lepším způsobem uchycení než jsou jiné dvoubodové montážní systémy, např. 165 / 195 mm?

Běžné montážní uchycení rámu k botě bruslí je historicky dvoubodové (pokud se jedná o šroubovaný, nikoliv nýtovaný rám), kdy jeden šroub je pod patou a druhý přibližně v úrovni druhého kolečka. Takovéto uchycení má nejčastěji rozteč šroubů 195 mm u větších koleček (90 mm +), či větších velikostí bruslí, nebo 165 mm u kratších rámů. Dále je používána rozteč 150 mm pro dětské závodní brusle a UFS systém pro uchycení rámu aggressive bruslí. (Setkat se však můžete i s jinými vzdálenostmi.) Tato uchycení mají slabinu právě v nutnosti ponechat pro šrouby dostatek místa aby nepřekáželi kolečkům - tím vzniká volný prostor, který zvyšuje těžiště a tím snižuje stabilitu.

195_trinity_uchyceni_inline_brusle

Tříbodové uchycení, kdy přední uchycení rámu není klasicky mezi kolečkem a botou, ale v “křídlech” po stranách rámu vytváří více prostoru pro kolečka a umožňuje jejich osazení co nejblíže k noze čímž mnohdy značně snižuje těžiště. To oceníte především u větších velikostí kol a tříkolečkových rámů. Perfektně ale funguje i pro varianty se čtyřmi koly, kdy šroub nepřekáží žádnému z předních koleček a tím se kolečka dostávají do blízkosti boty. Trojúhelníkové uchycení navíc vytváří pevnou oporuzlepšuje přenos energie. Boční montážní “křídla” totiž výrazně podpírají přední část boty a poskytují tak velmi stabilní plochu, která zamezuje kroucení a ohýbání, jak při skákání, tak odrazu nebo změně směru jízdy. Tím poskytuje lepší stabilitu, kontrolu nad bruslí i přenos síly. Výhodou je i plná nastavitelnost rámu, kdy lze rám posouvat příčně i podélně (tedy do všech 4 směrů) a tak najít dokonalou pozici, která bude vyhovovat vašemu tělu a stylu bruslení. Lze tím korigovat jak odchylky v postavení nohou (supinace/pronace), tak doladění otočných bodů.

Trinity_front

Trinity je tříbodový systém uchycení (ledního, či kolečkového rámu k botě ) patentovaný společností Powerslide. Vzhledem k jeho vlastnostem se jedná o revoluční a nyní nejlepší montážní systém na trhu. 

Výhody uchycení Trinity:

  • Pevnější - síly jsou rozloženy na tři montážní body
  • Stabilnější - nižší těžiště znamená vyšší kontrolu, lepší stabilitu a bezpečnější bruslení
  • Nastavitelný - upevnění do kříže (X-Slot) umožňuje posun rámu a přizpůsobení jeho polohy pod botou, čímž lze korigovat postavení nohou (X/O a obdobné odchylky)
  • Vyšší kontrola - díky pevnému tříbodovému uchycení a větší vzdálenosti mezi  2 předními montážními body
  • Lepší přenos energie - díky silovému trojúhelníku tvořenému 3 montážními body
  • Snazší bruslení - silový trojúhelník pomáhá i s lepším přenosem váhy a udržením rovnováhy 
  • Méně únavy - Trinity nejen zvyšuje Váš výkon, ale také pohlcuje o 30 % více vibrací a usnadňuje jízdu přes praskliny a nerovnosti, takže každý okamžik na kolečkách je co nejsnazší a nejpříjemnější

Trinity_shell_brusle_skelet

Snadná montáž a velký výběr rámů od ledních přes klasické čtyřkolečkové, tříkolečkové, či prodloužené až po speciální (např. rockeringové, SUV) dělá, spolu s jmenovanými výhodami, z Trinity uchycení tu nejlepší možnou volbu pro moderní inline bruslení.

Trinity_ram_frame_moznosti_druhy

 

Trinity je nejmodernější montážní systém uchycení

 

Šroubované rámy Trinity využívá většina modelů bruslí Powerslide, rám, který vyhovuje přímo Vám tak můžete nalézt už v hotovém setu při výběru bruslí, pokud však víte, že využijete vaše brusle na maximum, lze mít více typů rámů k vaší jedné pohodlné botě - jen mějte na paměti, že pro kolečka 110mm a větší je již vhodnější pevnější bota. Rámy lze zakoupit samostatně či jako zvýhodněné komplety s již namontovanými kolečky a ložisky.

Trinity_revoluce

 

Pokud teprve hledáte své první kvalitní kolečkové brusle s rámem Trinity možná Vám pomůže článek Jak vybrat inline brusle. Případně jak vybrat dětské kolečkové brusle, aby bruslení bylo radostí hned od začátku.