Technologie firmy Powerslide

Firma Powerslide je v bruslařském světě průkopníkem na poli výzkumu a inovací. Pojďme se tedy podívat, jaké jednotlivé technologie přinesla a díky čemu si můžeme užívat maximální radost z bruslí.

Nových patentů a technologií výroby i drobných vylepšení přinesl Powerside již slušnou řádku. Jistě navíc budou přibývat. Rozdělme si je pro lepší přehlednost do jednotlivých kategorií:

Bota - Stavba brusle

20191107155341-50975dc6-me

3D ADAPT PADDING (3D AP)

Liner a vnitřní výstelka boty jsou tvořeny z lité polyuretanové pěny o různých hustotách.

3D Adapt Padding je nové patentované lité polstrování, které je vysoce komfortní. Jedná se o zcela nový způsob přístupu ke konstrukci a výrobě bruslí, kdy byl tradiční způsob šití několika různých vrstev molitanu nahrazen litým polyuretanem. Jednotlivé části vnitřní výstelky/lineru jsou tak tvořeny polyuretanovou pěnou o různých hustotách - tvrdší a anatomicky tvarovaná spodní část pro oporu nohy, měkčí polstrování pro větší pohodlí v oblasti kotníku a měkký PU jazyk. Vše anatomicky tvarované a odlité dle tvaru nohy. Technologie 3D AP tak nabízí vyšší pohodlí, delší životnost a tím i lepší hodnotu - již nehrozí, že se Vám polstrování časem rozpadne, jak tomu bylo u běžného polstrování. Zároveň konstrukce zahrnuje větrací kanálky pro lepší odvod tepla a šněrování pro dokonalé utažení vnitřní botičky/lineru

20191107155346-f61e0efa-me

RECALL PADDING - MYFIT RECALL MEMORY FIT

Liner tvořený z extra pohodlné paměťové pěny.

Abychom byli přesní - linery/vnitřní botičky MYFIT jsou vyrobeny kombinací několika vysoce kvalitních paměťových pěn, které obepínají nohu podobně jako ponožka a tím poskytují výjimečnou boční oporu v oblasti kotníku. Paměťová pěna se díky tělesnému teplu během několika vteřin přizpůsobí tvaru vašehoho chodidla a tato funkce bude fungovat pokaždé, když brusle obujete.

tech_icon_MYFIT_Dual_Fit-01

MYFIT DUAL FIT

Liner vytvořený tak, aby pasoval na dvě velikosti chodidla.

V botách s pevným skeletem je obvyklé pokrýt dvě velikosti naráz, bez ohledu na to, jakou značku si vyberete. Některé značky toto však stále řeší dvěmi odlišnými linery, což zhoršuje nejen rozhodování, komfort, ale i prodražuje výrobu. Proč tedy nepoužít vložku, která dostatečně pokrývá dvě velikosti, namísto dvou vložek jedné velikosti, kdy je vložka menší velikosti vybavena silnějším polstrováním, aby se vešla do skořepiny? Špička literu DualFit je tak vyrobena z materiálu obdobnému neoprenu a roztaženého do všech 4 stran dokonale se tak přizpůsobí chodidlu a jeho prstům čímž zajišťuje pohodlné nošení a zvyšuje výkon. 

tech_icon_MYFIT_Heat_custom_fit_Technology-01

ZAHŘÁTÍ BOT A JEJICH ÚPRAVA

Jedním z řešení jak zlepšit komfort Vašich kolečkových bruslí je jejich tepelné tvarování. Technologie tepelného tvarování MYFIT to umožňuje - informujte se, zda ji podporuje zrovna Váš model.

Karbonová skořepina kolečkových bruslí lze tvarovat a zcela tak přizpůsobit anatomii Vašeho chodidla a nohy pro ještě větší pohodlí a výkon. 

tech_icon_3D_anatomical_padding-01

3D TVAROVANÉ POLSTROVÁNÍ KOTNÍKU PRO LEPŠÍ PŘIZPŮSOBENÍ A POHODLÍ

Anatomicky tvarované pěnové polstrování kolem kotníku pro ještě větší výkon a pohodlí. Speciální tvar pěnové vrstvy se dokonale přizpůsobí noze bruslaře a zaručují pohodlné nošení a optimalizované zajištění paty pro lepší celkový výkon. Je předtvarovaná tak, aby se přizpůsobila asymetrickým polohám kotníku, poskytuje extra oporu paty a má hladké a tenké okraje, aby se zabránilo vzniku tlakových bodů. Jednodílné reliéfní polstrování, které se hodí pro všechny brusle.

tech_icon_Built_in_Liner-01

ZABUDOVANÝ LINER - pevné propojení kostry (shellu) a vnitřní botičky (lineru)

Pro ještě lepší odezvu u kolečkových bruslí tvoří liner a skelet jedinou botu, která poskytuje maximální přizpůsobení a zároveň si udržuje extrémně nízkou váhu, pohodlí a odezvu. Přímé spojení mezi vnitřní botičkou a skořepinou, kdy vršek je ručně tvarovaný a přetažený přes skořepinu dodávají brusli maximální možnost opory i výkonu. Tuto stavbu najdete u hybridních a měkkých bruslí. Ručně vyráběné s hrdostí.

 

 Tento článek budeme neustále rozšiřovat.

Rádi byste se dozvěděli více o rámech kolečkových inline bruslí, montážních systémech, Trinity, kolečkách, ložiscích či výběru bruslí - pro dospělé, děti, nebo do terénu?

Zpět na přehled všech článků.