Stezky pro brusle

Hledáte příjemné místo kde si zajezdit na kolečkových bruslích? Plácek vhodný na naučení, pěkný park nebo delší cyklostezku? Zde zatím naleznete seznam těch v Praze, které máme poblíž. Do budoucna jej však bude rozšiřovat i o ty mimopražské.

Inline dráha Letná - ovál částečně kopírující A155

Ovál na Letenské pláni měřící 1,3 km, ke kterému je nejblíže stanice tramvaje Sparta či Chotkovy sady. Parkovat můžete i v podzemních garážích pod Letenskou plání nebo u Národního zemědělského muzea. Okruh je rovný, s převýšením pouhý 1 m, vhodný pro začínající bruslaře. Na oválu se také scházejí bruslaři na trekových bruslích, které tu najdete v podvečer. Podél oválu jsou navíc prvky na cvičení i houpačky a trampolíny pro děti. Přímo u oválu je též malé občerstvení a toalety. V blízkosti pak dětské hřiště a Restaurace Na Baště. Pro využití občerstvení je dobré počítat s hotovostí. Velkým lákadlem také může být poměrně nová vodní nádrž Letná, či vyhlídky na Prahu

Tip: Ovál je prakticky nestíněný a je tedy dobré počítat v letních měsících s ochranou proti slunci.

Tip: Naši prodejnu naleznete v docházkové vzdálenosti - ulice Kamenická 13 - a krom prodeje kolečkových bruslí provádíme i servis.
Inline okruh pro kolečkové brusle Letná Praha

Tip: V okolí restaurace poblíž tenisových kurtů jsou rovinaté červené chodníčky, které lze využít k tréninku bruslení v parném létě, je zde však třeba počítat i s kostkami a případně větvičkami (hlavně při větrném počasí) stromů, které poskytují stín.

Okruh Stromovka - Královská obora 

Inline okruh pro kolečkové brusle Stromovka Praha

Široká cesta, z velké části rovinatá a krytá stínem stromů. Hlavní okruh měří 1,8 km. Po cestě je dostupné občerstvení i toaleta. Nejvhodnější je přijet MHD k Výstavišti či parkovat tamtéž. Okruh si lze prodloužit cca o další 3 km v rámci zadní části Stromovky v okolí Malé říčky a psí louky, nicméně pod mosty musíte počítat s přejezdy po kostkách. Stezky částečně kopírují cyklostezky A162 a A310. V blízkosti je soustava rybníků napájených z Vltavy Rudolfovou štolou, Planatárium Praha, či Maroldovo panorama. V rámci komplexu Výstaviště je skateprak, hřiště pro děti nebo grilovací místa. Pokud se od Šlechtovy restaurace vydáte nahoru do kopce k Místodržitelskému letohrádku můžete si užít vyhlídku na Stromovku a v dálce Zoologickou zahradu Praha a sídliště Bohnice. 

Tip: Od Místodržitelského letohrádku to již není tak daleko (1 km) k online oválu na Letné.

Inline okruh pro kolečkové brusle Stromovka Praha (2)

Krejcárek - Hlavní nádraží a zpět A257

Stezka začínající na Krejcárku u tramvajového mostu na Palmovku vede po cyklostezce A257 a měřící cca 3 km. Pokud jste ze Žižkova a okolí je cyklostezka skvělou možností, jak se dostat na brusle i ve všední den a s minimem času. Trasa na Krejcárku začíná u autobusové a tramvajové zastávky. Start je v 227 m.n.m. a směrem k centru se postupně snižuje k 200 m.n.m. Je tedy vhodné umět brzdit. Cestou je možnost odpočinkových míst a v odpoledních hodinách i přilehlých žižkovských restaurací, například legendární Hospoda U vystřelenýho oka. Po cestě jsou trampolíny a malé železniční hřiště. V létě se na stezce zchladíte průjezdem bývalého železničního tunelu.

 Inline stezka pro kolečkové brusle Vítkov Praha hl.nádraží-krejcárek

Tip: Poblíž stezky je Armádní muzeum a nahoře nad in-line stezkou pak Národní památník na Vítkově, ze kterého je zároveň krásný výhled na Prahu.

 

Připravované:

Inline stezka pro kolečkové brusle Praha Troja - Klecánky

 

Inline stezka pro kolečkové brusle Praha Vyšehrad - Vrané